Maść propolisowa do nosa

Pokrewne

 

Gram w grę Wolni Farmerzy

Temat: Katar
Nie mam szczegolnych rad dla Ciebie Nicole- ja na katar biore przewaznie tabletki jakies (Acatar np.)poza tym dobre są krople ktore sie rozpyla w nosie a nie "wlewa" te bez atomizerka spływają do gardła, sa gorzekie.Tez tego nie lubie.Używam sztyftu o zapachu miętowym,a żeby nosek nie był bardzo czerwony to smaruje sobie maścią propolisową, lub Tisane (obie kupić można w aptece)

Katar nie leczony trwa tydzien a leczony siedem dni... Tak to było??? Ja co roku jak sie ochładza mam katar i wcale nie trwa siedem dni ale dłużej, duzo dłuzej.Jeśli bierzesz antybiotyk to powinno ci przejsc(przynajmniej troche) bo on działa na wszystko.Tyle ze antybiotyk niszczy wszystkie witaminki w organizmie wiec przy takiej kuracji warto pić raz dziennie jakiś jogurcik naturany
Źródło: xforum.pl/index.php?showtopic=2685Temat: chory bede, co wszamać na anty chorobe :P ?
No to wczoraj wzielo mnie chorubsko.. -.-
Ogromniasty katar + znikomy bol gardla :E, pieknie :P.
Co zazywam? Na gardlo Cholisept polecam. Dobry smak no i dziala :P(zawiera srodek znieczulajacy :E). Ogolnie to mleko z miodem without czosnek :P, z czosnkiem to tylko kanapeczki :glodny: :E. A i jeszcze jedna najwazniejsza rzecz na katar! Masc propolisowa do nosa! Mowie wam, to dziala!!*


:E


*Wszystko naprawde działa, pisałem poważnie :E
Ten post był edytowany przez TDU OWNER dnia: 07 Październik 2007 - 09:38
Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=290884


Temat: Zdrowie - Samouzdrawianie, Ziołolecznictwo i Inne Metody.
Wszyscy napewno wiedza, ze miod jest doskonaly na wszystko. Musze tu dodac, ze sa osoby uczulone na miod i tu nalezalaby sie ostroznosc

Apiterapia

Jest to leczenie środkami wyprodukowanymi przez pszczoły. Miód i jego pochodne są bardzo wartościowe, jeśli oczywiście nie nadużywamy. Każdy z nas powinien profilaktycznie spożywać 1 - 2 łyżeczki miodu dziennie. Posiada on mikroelementy, witaminy, biał-ko a także cenne enzymy, potrzebne zwłaszcza w chorobie. Miód wzmacnia pracę serca, rozgrzewa, działa korzystnie na płuca, regene-ruje organizm.
Działanie miodu wzmacnia dodanie soku z ziół (ziołomiody). Na przykład miód aloesowy jest doskonałym środkiem regenerują-cym organizm.
Zimą i wiosną warto pić wodę miodową - 1 szklanka wody + 1 łyżeczka miodu, zostawić na noc i rano wypić.
Miód jest dobry przy wrzodach żołądka i dwunastnicy, choro-bach wątroby, czy skóry. Ale warto go stosować jako środek profi-laktyczny i wzmacniający. Dla dzieci jest idealną odżywką.
Propolis to wyciąg alkoholowy kitu pszczelego. Dawka dzienna to 10 - 20 kropel. Ma działanie antybakteryjne, regenerujące, wzmacniające. Profilaktycznie możne go zażywać każdy (dzieci od 5 lat).
Kuracja wzmacniająca: 3 x 15 kropel przed posiłkami, po 4 ty-godniach kuracji minimum 2 tygodnie przerwy.
Propolis możemy stosować przy następujących schorzeniach: alergie, angina, artretyzm, bezsenność, choroba Burgera, cukrzyca, daltonizm, duszninca bolesna, dychawica oskrzelowa, gnilec, gruźli-ca, grypa, krzywica, liszaj, łuszczyca, miażdżyca, marskość wątroby, niedokrwistość, padaczka, półpasiec, skrofuloza, stwardnienie roz-siane, wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie migdałów, okostnej, korzonków.
Przy chorobach skórnych stosujemy pędzelkowanie chorych miejsc roztworem 1:5 (na 1 część propolisu 5 części wody). Przy bólach gardła czy zapaleniu migdałów (podczas anginy) także pę-dzelkujemy albo płuczemy gardło roztworem (można kupić propolan - gotowy preparat z propolisu).
Jeśli dokucza nam katar smarujemy maścią propolisową nasadę nosa, skronie, kark.
Mleczko pszczele stosujemy w chorobach takich jak: choroba wieńcowa, miażdżyca, cukrzyca, nieżyt jelita grubego, trudno gojące się rany, niewydolność wątroby, niedowład kończyn. Kuracja powin-na trwać 40 dni, po czym przerwa 1 - 6 miesięcy.
Pyłek kwiatowy - jest godny polecenia na wzmocnienie i rege-nerację organizmu, przy anemii, depresjach czy nadciśnieniu. Jest doskonałym środkiem profilaktycznym. Warto spożywać go, ponie-waż posiada pełnowartościowe białko (100 g pyłku - 20 g białka, 9 podstawowych aminokwasów), witaminy i mikroelementy, ma wła-ściwości bakteriobójcze, jest zatem naturalnym antybiotykiem. Moż-na spożywać codziennie do 15 - 20 g pyłku.
Pyłek zwiększa poziom hemoglobiny (anemia), powoduje przy-rost wagi ciała (zwłaszcza po chorobie jest to wskazane), wzmaga apetyt, poprawia krążenie krwi, uodparnia na infekcje.

zrodlo: http://www.wolfpunk.most.org.pl/lnat03.htm
Źródło: kodczasu.pl/viewtopic.php?t=46


Temat: Kit pszczeli
W jednym temacie ktoś wspomniał o kicie pszczelim. Mój ojciec ma pasieke więc pare informacji posiadam. Może komuś się coś z tego przyda.
Ja stosuje do bólu gardła i bólu zęba. Jak chcecie to sobie poczytajcie


Ponieważ propolis jest produktem bakteriobójczym wykorzystuje się go do produkcji leków. Konkuruje, on nawet z antybiotykami i to z powodzeniem. Kit pszczeli ma różną aktywność, zależy to od jego składu chemicznego, roślin z jakich pochodzi oraz sposobu pozyskiwania przez pszczelarza.
Kit pszczeli jako produkt występuje w grudkach. Łatwo można domowym sposobem sprawdzić aktywność propolisu. Do dwu wyparzonych wrzątkiem kieliszków nalewamy świeże mleko i do jednego z nich wrzucamy grudkę kitu pszczelego. Jeżeli mleko z kitem się nie skwasi podczas gdy w drugim kieliszku już się to stanie to oznacza, że propolis jest aktywny. Taki kit pszczeli ma działanie antybakteryjne, antywirusowe, antygrzybicze, przeciwpierwotniakowe, przeciwzapalne, znieczulające oraz regenerujące. Można go skutecznie stosować przy wielu schorzeniach, miedzy innymi górnych dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, gruczołu krokowego, oparzeniach, odparzeniach, odmrożeniach i innych. Należy korzystać z preparatów propolisowych już gotowych, ale można też we własnym zakresie przygotować sobie nalewkę propolisową. Oto przepis:

WYCIĄG ETANOLOWY Z PROPOLISU 10% 50g rozdrobnionego propolisu zalać 0.5 l 70% spirytusem (0.35 l spirytusu + 0.15 l wody) i pozostawić w temperaturze pokojowej, bez dostępu światła na okres 7 -14 dni, od czasu do czasu mieszając. Po tym czasie zlać klarowny roztwór do szczelnego naczynia z oranżowego szkła.

STOSOWAĆ 15 - 25 kropli na łyżeczce cukru lub miodu, trzy razy dziennie. Polecane przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, nieżytach przewodu pokarmowego, stanach zapalnych, paradontozie itp.

INHALACJA 30 - 50 kropli roztworu propolisowego wlać na talerz z gorącą wodą. Głowę okręcić szczelnie ręcznikiem. Zabieg powtarzać 2 - 3 razy w tygodniu przy bronchitach, dychawicy oskrzelowej.

SZLAM PROPOLISOWY, który pozostał po zlaniu roztworu, można wykorzystać do okładów przy bólach reumatycznych, stawowych, pozłamaniowych itp. Szlam należy zawinąć w gazę i przyłożyć na bolące miejsce, które wcześniej należy ochronnie posmarować tłustym kremem. Taki opatrunek można stosować wielokrotnie.
PROPOLIS MOŻE DAWAĆ UCZULENIA I WTEDY NIE NALEŻY GO STOSOWAĆ !!!

Kit pszczeli (propolis) - wykorzystywany jest w medycynie w wielu dziedzinach, trudno je wszystkie wymieniać ale praktycznie wszędzie notuje pozytywną opinie. Wszystkich nie wymienię, ale warto zwrócić jeszcze uwagę na fakt, że flawony zawarte w kicie pomagają organizmowi usunąć ołów, zlikwidować alergię, a przy wirusowym zapaleniu wątroby zmniejszają poziom aminotransfarez. Propolis zastosowany w kremie z powodzeniem likwiduje trądzik młodzieńczy.
Maść propolisowa, podobnie jak 7% roztwór, jest skuteczna przy bólach stawowych, mięśniowych i reumatycznych, leczeniu ran tłuczonych, niektórych rodzajach grzybic, odmrożeniach, oparzeniach, goi niemal bezbliznowo, doskonałe efekty daje w likwidowaniu odleżyn.

Maści propolisowe można sporządzić według następujących receptur:
1. Zmieszać 100g wazeliny, 40 ml 7% roztworu propolisu i 5 g wosku.
2. Zmieszać 100g lanoliny, 40 ml 7% roztworu propolisu i 10 g wosku.
3. Zmieszać 25g masła (niesolonego), 25g sproszkowanego propolisu, 24g miodu, 25g pyłku kwiatowego (zmielonego) i 1g mleczka pszczelego. Maść tę można stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Przechowywać w stanie zamrożonym -180C.

PRZEPISY na stosowanie kitu pszczelego - propolisu w różnych dolegliwościach organizmu:
Grudkę propolisu ssać (żuć) trzy razy dziennie po około pół godziny przy: paradentozie, zapaleniu górnych dróg oddechowych i zapaleniu jamy ustnej.
15 - 25 kropli roztworu propolisu na łyżeczkę cukru lub miodu i trzymać jak najdłużej w ustach, stosować 2 - 3 razy dziennie: przy zaziębieniach, anginie.
15 kropli roztworu propolisu dodać do herbaty lipowej, pić 2 razy dziennie przy gruźlicy płuc.
40 kropli roztworu propolisowego dodać do 1/2 szklanki ciepłego mleka i wypijać 2 razy dziennie przed jedzeniem przy nieżytach i zapaleniach błony śluzowej żołądka i jelit.
50 kropli roztworu propolisu na 1/2 szklanki zimnej wody wypić w celu otrzeźwienia po upojeniu i zatruciu alkoholowym.
40 do 50 kropli roztworu propolisu dodać do 1/2 szklanki przegotowane i ostudzonej wody i wypijać co drugi dzień przy zapaleniu wątroby i nerek, a przy bólach żołądka dwa razy dziennie.
do 1 litra pełnotłustego przegotowanego i ciepłego mleka wrzucić 50-100g zmielonego propolisu. Podgrzewać przez około 10 minut mieszając drewnianą łyżką. Po ostygnięciu usunąć warstwę wosku. Pić 2 razy dziennie po 1 łyżce stołowej przy wrzodach żołądka i dwunastnicy, astmie, prostacie oraz bronchitach.
roztworem propolisu nasycić wacik , który przykładać na dziąsło bolącego zęba lub wkładać do dziury zęba.
30 - 40 kropli roztworu propolisu dodać na 1 szklankę odwaru zrobionego z 1 łyżki siemienia lnianego i pić między posiłkami po 1/2 szklanki przy wrzodzie żołądka.
3 g propolisu sproszkować i zażywać jak tabakę do nosa, 2 razy dziennie przy zapaleniu gardła, krtani i migdałków.
tampon namoczyć w roztworze propolisu i przecierać 3 razy dziennie przy katarach.
10 ml roztworu propolisu rozpuścić w 60 ml przegotowanej i ostudzonej wody i zakrapiać do nosa kilka razy dziennie po 3 - 4 krople przy katarze, zapaleniu gardła, uszu, przeziębieniach.
15 - 20 kropli roztworu propolisu dodać do 5 łyżek wody i pić 3 razy dziennie przy grypie.
100 kropli roztworu propolisu wymieszać w 1 litrze wody i inhalować dwa razy w tygodniu przy gruźlicy.

Nie traktujcie tego jak złotego środka na wszystko. Ale wiem że pomaga.


Pozdrawiam:
Piotrek
Źródło: forum.mojacukrzyca.org/viewtopic.php?t=2990Designed by Finerdesign.com